Оригінальний 2-3-днівний маршрут селищами Вінничини від Руслани Беспалько

16.05.2020 19:01 Автор
(1 Голосовать)
Руслана під час мандрівки по Вінницькій області Руслана під час мандрівки по Вінницькій області

Чарівні краєвиди Вінницької області вражають та приваблюють туристів зі всієї України. І якщо про фонтани у Вінниці багато хто знає, не так багато мандрівників побували на півдні Вінницької області - на самому кордоні з Молдовою. Про улюблені місця свого рідного краю нам розповіла Руслана Беспалько - досвідчена мандрівниця та вчитель англійської, яка цінує природню красу та історичную цінність місць, де народилася. 

Ці населені пункти Вінницької області будуть цікаві насамперед людям, які люблять зелений туризм. Я вважаю, що особливо частими гостями є туристи, які практикують йогу та езотерику, адже ці місця мають досить давню історію.

Маршрут на півдні Вінничини на 2-3 дні:

Маршрут: Вінниця - Ямпіль - Оксанівка - Буша

1. Ямпіль – це районний центр з населенням близько 10 тисяч осіб на березі Дністра. Це миле маленьке містечко, і щоб побачити всі його цікаві місця, достатньо прогулятися центральною вулицею.

Із місць, які варто відвідати, - це краєзнавчий музей та музей в замковому підземеллі. Щоб потрапити в обидва ці музеї, потрібно заздалегідь домовлятися.

Доїхати в Ямпіль можна з Вінниці на автобусах, які курсують щодня. Автостопом також можна, перевіряла багато разів.

Чарівні краєвиди ВінничиниЧарівні краєвиди Вінничини

2. Оксанівка - це прикордонне село із населення всього 40-50 людей на березі Дністра, яке буквально нещодавно почало розвивати туризм. Варто знати, що в селі немає зв’язку, магазину, і рейсових автобусів, тому дістатися можливо тільки на авто.

Обов'язково із собою потрібно брати паспорт, адже село прикордонне. Є хостел, в якому можна за помірну ціну переночувати, але навіть його потрібно заздалегідь замовляти. Контакт надамо в кінці статті.

Другий рік поспіль в селі проводиться міжнародний фестиваль на початку вересня «Дністрові Передзвони».

Окрім скельно-печерного храму та урочища в селі Оксанівка ще є і інші цікаві місця - старий цвинтар, місця сили, пам’ятник мушлі. Про всі ці місця місцеві мешканці вам будуть раді розповісти.

3. Буша - це найтуристичніше село Ямпільського району, тут досить жваво все розвивається і місцеві раді туристам. Дістатися можна автобусами - як напряму із Вінниці, так із Ямполя. Але майте на увазі, що ходять ті автобуси не щодня.

У селі Буша є багато музеїв, скульптур, проводяться фестивалі, є реконструйована козацька фортеця, козацький цвинтар, гайдамацький яр та інші цікаві місця.

Топ 3 місця, які варто відвідати на маршруті:

1. Урочище Мохната с. Оксанівка

Я б віднесла це місце до 7 природних чудес України, адже всі відвідувачі у захваті від побаченого. Це місце особливе тим, що розташоване воно над древнім скельним храмом. І з висоти можна побачити не тільки храм, але й річку Дністер, яка ділить кордон між Україною та Молдовою.

Урочище Мохната - одне з найдивовижніших місць Вінницької областіУрочище Мохната - одне з найдивовижніших місць Вінницької області

2. Скельно-печерний комплекс с.Оксанівка

Нажаль, мало збереглось від цього скельно-печерного комплексу, адже він розташований в крейдяній породі, яка сама по собі недовговічна. Але навіть те, що залишилось від нього, вражає. Крейдяні скелі подекуди утворили небезпечні переходити, печери, нори. І це все над неймовірною за масштабами річкою. Це прекрасне місце для медитацій, адже людей там зазвичай практично немає.

3. Скельний храм з рельєфними зображеннями с. Буша

В це місце цікаво йти з гідом, який може дуже атмосферно все розповісти. Про 6-тисячолітню історію цього місця, про масонський символ, про портали тощо.

Скельний храм у Вінницькій областіСкельний храм у Вінницькій області

Тривалість та організація маршруту

Тривалість маршруту залежить від виду транспорта. Можна і за два дні те все подивитись, якщо на власному авто.

Контакт щодо організацї подорожі до Оксанівку: Мирослава Василівна +380973332833. Вона може бути поза зоною, бо в Оксанівці нема зв'язку, тому кілька разів в різний час і день прийдеться дзвонити, щоб сконтактувати з цією жінкою, коли вона вийде на зв'язок. Отже, ви бачите, наскільки ці місця нетуристичні та чисті.

Контакти організаторів у Ямполі та Буші можна знайти в інтернеті.

Я рекомендую, обов’язково цю мандрівку планувати заздалегідь, адже орієнтуватися на місці буде не дуже легко. Особливо в Ямполі та Оксанівці, де все потрібно замовляти і просити, щоб відкрили музеї, чи хостел, чи дорогу показали, бо туристів відносно небагато, і відповідно, туристична інфраструктура погано ще розвинена.

Увага! Велике прохання від місцеві жителів прибирати за собою після мандрівок і пікніків. Бережіть природу, бо це дуже важливо! Якщо приїждете на машині та побачите сміття, не полінуються прибрати трішки і чужого. За це вам буде велика повага від місцевих мешканців та +100 до карми :)

 

Ми дуже дякуємо Руслані Беспалько за те, що вона розповіла нам про цікавий і зовсім "непопсовий" маршрут селищами Вінничини. Якщо ви зберетеся відвідати селища Буша, Оксанівка та містечко Ямпіль, але буде щось незрозуміле, пишіть запитання в коментарях або звертайтеся до Руслани особисто в Інстаграмі.

Руслана на фоні чарівних краєвидів ОксанівкиРуслана на фоні чарівних краєвидів Оксанівки

Нагадую, що ви також можете розповісти про свої улюблені, або просто цікаві місцини в Україні. 

Створюємо "Путівник за Межами Путівників!" - хто хоче приєднатися, пишіть в коментарях або на пошту Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

До речі, місцеві жителі села Оксанівка кажуть, що їхня місцевість схожа на Бакоту, і якщо ви там ще не були, то дивіться наше невеличке відео з велопоходу до Бакоти влітку 2016 року. Якщо хочете подивитися більше цікавих місць, підписуйтеся на наш канал ;)

Прочитано 5952 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

Наш Youtube

Мы в Instagram

    ПОИСК

    Узнавайте о новостях и советах в путешествии первыми!