6 чарівних місць на Волині, які варто відвідати кожному | Поради від Ореста Зуба
Волинь у більшості людей асоціюється із Луцьком та Шацькими озерами. Так, ці місця дійсно вражають, проте варто знати, що у Волинській області знаходиться ще й безліч “нерозкручених” пам’яток архітектури та інших цікавих місць. Про свої найулюбленіші місця на Волині вирішив розповісти відомий онлайн-підприємець, блогер, мандрівник та письменник Орест Зуб.
Цікаво те, що Волинська область - це одна із двох областей України, де назва походить не від основного міста регіону, а власне від її історичного значення. Окрім Волині такою ще є Закарпатська область.
1. Луцьк: 7 Локацій Волинської “Столиці”
Луцьк - це одне з найдавніших міст України з чималою кількістю архітектурно-культурних пам’яток, яке вважається “столицею” Волинської області. Але мені особисто здається, що “Волинська область” звучить краще, ніж “Луцька область”.
-
Замок Любарта
Якщо назва здається вам незвичною, не розчаровуйтеся. Я запевняю, що кожен із нас колись мимохідь бачив цю пам’ятку...на 200-гривневій купюрі. Якщо ви про це знали, то ставте “+” в коментарях.
Замок Любарта в центрі Луцька
-
Лютеранська кірха
Лютеранська кірха була головним місцем збору лютеранської громади ще з 1906 року, коли її побудували. Мене вона вразила своєю західно-європейською архітектурою.
-
Будинок скульптора Миколи Голованя
Найекстравагантнішою спорудою міста є будинок місцевого скульптора Миколи Голованя. Його можна відвідати на березі річки неподалік від лютеранської церкви. Мене для будівля дуже вразила, бо у мене цей дім тепер асоціюється з терміном “місцевий Гауді”, хоча я не впевнений, чи пан Микола любить, коли його так називають :)
Будинок Миколи Голованя в Луцьку
-
Малий Замок (Синагога)
Місцева синагога - найстаріша будівля в південно-західній частині старого Луцька, що належить місту ще з XVII століття.
-
Ринкова площа
На жаль, з оригінального вигляду Ринкової площі вже мало що залишилося. Проте, я знаю, що це - справжнє “серце” міста, яке було сформоване ще під час Середньовіччя.
-
Сучасне місто
Сучасна частина міста Луцьк знаходиться трішки північніше, тоді, як південні і західні терени старої частини заповнені розливами ріки Стир.
Центр Луцька побудований за типовим радянським манером. Прямі широкі вулиці і будівлі 50-80-х років.
-
Пішохідна вулиця
Окремо варто згадати про симпатичну пішохідну вулицю Лесі Українки, що з’єднує старе і нове місто. Це - чудове місто для відпочинку місцевих та прогулянок туристів.
На мій погляд, Луцьк - це чудова місцина для відвідин на пару днів. Але як я вже казав, на Луцьку Волинь на закінчується. Отже, рухаємося далі!
2. Шацькі озера
І хоча Шацькі озера знаходяться в одному з найвіддаленіших куточків України, важко знайти українця, який не чув про ці озера. Беззаперечно, це - найвідоміший об’єкт Волині!
-
Озеро Світязь
Шацькі озера є чудовим місцем для відпочинку на природі. Найбільшим серед них і найглибшим в Україні є озеро Світязь (максимальна глибина - понад 58.6 метрів!). В літній період тут займаються різними водними видами спорту - кайтсерфінг, ходіння на яхті та інше.
Шацькі озера - перлина Волинської області
-
Озеро Пісочне
Озеро Пісочне є класною локацією для відпочинку в наметах. Багато людей приїжджають сюди з дітьми, оскільки тут не надто глибоко, вода - чиста і швидко прогрівається. Свого часу літом я тут частенько відпочивав.
Загалом весь регіон Шацьких озер є прикольною місцевістю для того, щоб познайомитися з типовою для північної України природою: густі ліси, непрохідні болота і чисте повітря.
3. Замок Радзивиллів в Олиці
Олика - це невелике селище, що знаходиться рівновіддалено від Луцька та Рівного - всього 40 км від кожного з обласних центрів.
Замок Радзивіллів в селищі Олика
Я вважаю, що це селище варто відвідати хоча б тому, щоб подивитися на замок Радзивіллів. Побудований в стилі бароко ще в XVI столітті, він не втрачає своєї величі, яка, як на мене, буде “в моді” завжди.
4. Музей у селі Рокині
Село Рокині знаходиться у протилежній стороні від Луцька при дорозі на Ковель. Там є маленький, але симпатичний – Музей історії сільського господарства Волині, де бажаючі можуть побачити парочку традиційних українських хатинок з сільгосп приладдям у них. Ті, хто відвідував швецький музей під відкритим небом “Скансен” знайде в селі Рокині чимало спільного.
5. Поле битви під Берестечком
Всі ми чули про доленосну битву козаків з поляками під Берестечком, коли армія Богдана Хмельницького зазнала поразки. Дана подія неабияк вплинула на подальший розвиток історії України і хто б знав як би виглядала наша держава, якби тоді перемогли козаки.
Берестечко - місто, відоме колишньою битвою
Власне тут знаходиться меморіальний комплекс Поле Берестейської битви, який просто обов’язково треба відвідати, мандруючи Волинською областю.
6. Володимир-Волинський
Колись Володимир-Волинський був столицею Володимирського князівства, і тут було зроблено безліч корисних археологічних розкопок. Проте згодом це величне місто перетворився на простенький райцентр з багатим історичним минулим. Як на мене, з минулої слави тут залишилися тільки 2 дійсно цікаві місцевини:
- Успенський Собор, зведений ще князем Мстиславом у ХІІ столітті. До речі, це - єдина пам’ятка часів Київської Русі, що й досі збереглася на території Волині.
Історична пам'ятка в Володимирі-Волинському, що збереглася до наших днів
- Вали дитинця - це залишки валів древнього руського міста. Височенні вали виникли внаслідок боїв між корінними народами і військами татар в період раннього середньовіччя.
Є ще парочка інших церков та костелів. Зрештою тут є сенс зупинитися на обід і невелику прогулянку, якщо їхатимете зі Львова на Шацькі озера.
***
Ми дякуємо Оресту Зубу за те, що він поділився з нами своїми порадами щодо невеличкої мандрівки по Волині. Сподіваємось, комусь із вас його поради стануть у нагоді вже цього літа. Більше порад щодо мандрівок Україною ви можете знайти в "Блозі Ореста Зуба".
Нагадую, що ви також можете розповісти про свої улюблені, або просто цікаві місцини в Україні.
Створюємо Путівник за Межами Путівників! - хто хоче приєднатися, пишіть в коментарях або на пошту Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..
Последнее от Olga Bilynska
- Як вирушити у похід на каяках? | Наш досвід у Запоріжжі
- Анурадхапура + Міхінталє за 3 дні: Що відвідати в першу чергу?
- Скільки коштує весілля на Домінікані? - Досвід української пари
- Сафари в Парке КУМАНА или как увидеть ЛЕОПАРДОВ на Шри-Ланке?
- Тринкомали + Нилавели + Pigeon Island: 9 Лучших Развлечений на Северо-Востоке Шри-Ланки
Похожие материалы (по тегу)
- Як вирушити у похід на каяках? | Наш досвід у Запоріжжі
- Скільки коштує весілля на Домінікані? - Досвід української пари
- 5 Причин, Почему Опыт Cамостоятельного Путешествия Достоин РЕЗЮМЕ
- Что Поразило Американца, Переехавшего Жить в ЗАПОРОЖЬЕ? (10 впечатлений об УКРАИНЕ)
- 6 Цікавих Локацій Миколаївської Області | Поради від 5 Мандрівників
Оставить комментарий
Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.